In het kort

  • Wescal rijdt je inboedel met eigen bus rechtstreeks van Noord-Nederland naar Portugal, zonder overslag.
  • Reken op ongeveer 3 dagen onderweg (2.000–2.500 km), inclusief verplichte rusttijden.
  • Portugal is EU: geen douane. Wel heb je een NIF (belastingnummer) en na 3 maanden een verblijfsregistratie nodig.
  • Ook geschikt voor een deelverhuizing of meubels naar een tweede huis.

Vraag direct een vrijblijvende offerte aan →

Portugal trekt steeds meer Nederlanders: om te wonen, te werken op afstand of te genieten van hun pensioen. Lissabon, Porto, de Silver Coast en de Algarve zijn favoriet. Verhuisbedrijf Wescal uit Wolvega rijdt je inboedel er met eigen bus en eigen verhuizers naartoe, van deur tot deur.

Waarom met Wescal naar Portugal?

  • Direct transport: je spullen blijven in één bus, met dezelfde verhuizers. Geen overslag en geen wekenlange levertijd.
  • Vaste aankomstdag: je weet wanneer we voor de deur staan, zodat je zelf op tijd in Portugal kunt zijn.
  • Inpakken, demonteren en monteren: op aanvraag doen we het allemaal.
  • Legaal internationaal: onze bus is uitgerust met een slimme tachograaf.

Reistijd naar Portugal

Bestemming vanaf WolvegaAfstand (ca.)Onderweg
Porto2.050 kmca. 3 dagen
Silver Coast (Óbidos, Caldas da Rainha)2.250 kmca. 3 dagen
Lissabon2.300 kmca. 3 dagen
Algarve2.500 km3 tot 4 dagen

Legaal over de grens: onze bus heeft een slimme tachograaf

Sinds 1 juli 2026 moet iedere bestelbus boven 2.500 kg die internationaal beroepsvervoer doet, zijn uitgerust met een slimme tachograaf. Die registreert rij- en rusttijden en grensovergangen. Onze verhuisbus heeft er een, dus wij rijden jouw spullen volgens de Europese regels naar het buitenland. Geen gedoe bij controles onderweg, en een planning die realistisch is omdat we de verplichte rusttijden er vooraf in meenemen.

Checklist: verhuizen naar Portugal

  • NIF: het Portugese belastingnummer heb je nodig voor huren of kopen, een bankrekening, een telefoonabonnement en nutsvoorzieningen. Regel het als eerste.
  • Verblijfsregistratie: woon je langer dan drie maanden in Portugal, dan vraag je als EU-burger een registratiecertificaat aan bij de gemeente (Câmara Municipal).
  • Uitschrijven in Nederland: verblijf je meer dan 8 maanden per jaar in Portugal, dan schrijf je je uit.
  • Zorg: schrijf je in bij het lokale gezondheidscentrum (Centro de Saúde) voor een gebruikersnummer.
  • Belasting en pensioen: laat je fiscale situatie checken, want de Portugese regels voor nieuwe inwoners zijn de afgelopen jaren veranderd.

Wat kost verhuizen naar Portugal?

Portugal is een lange rit, dus brandstof, tol en overnachtingen tellen mee. Hoeveel je meeneemt, maakt daarom veel uit. Veel klanten verkopen grote meubels en nemen alleen mee wat waardevol of persoonlijk is. Wij denken mee over de slimste aanpak. Vraag een vrijblijvende offerte aan voor een prijs op maat.

Veelgestelde vragen over verhuizen naar Portugal

6 vragen

+Hoe lang duurt een verhuizing naar Portugal met Wescal?

Wescal is ongeveer 3 dagen onderweg naar Portugal. Porto ligt op zo’n 2.050 km van Wolvega, Lissabon op 2.300 km en de Algarve op 2.500 km. De verplichte rij- en rusttijden zitten in die planning.

+Wat is een NIF en heb ik het nodig voor mijn verhuizing naar Portugal?

De NIF is het Portugese belastingnummer. Je hebt het nodig om een woning te huren of te kopen, een bankrekening te openen en nutsvoorzieningen aan te vragen. Regel het daarom zo vroeg mogelijk.

+Moet ik mijn inboedel bij de douane aangeven als ik naar Portugal verhuis?

Nee. Portugal is lid van de EU, dus je verhuisboedel gaat zonder douaneformaliteiten de grens over.

+Rijdt Wescal mijn spullen rechtstreeks naar Portugal?

Ja. Wescal laadt je inboedel in Nederland in en rijdt met eigen bus rechtstreeks naar je nieuwe adres in Portugal, zonder overslag in een depot.

+Is een verhuizing naar Portugal duur?

Door de afstand tellen brandstof, tol en overnachtingen mee. Hoe minder volume je meeneemt, hoe lager de prijs. Wescal geeft vooraf een duidelijke prijsopgave op maat.

+Kan Wescal ook alleen een paar meubels naar Portugal brengen?

Ja. Ook een deelverhuizing of meubels voor een tweede huis in Portugal kan. In overleg combineren we soms ritten om de kosten te drukken.

Image Not Found

Verhuisbedrijf Wescal

Vraag nu gratis en vrijblijvend een offerte aan.